Známa herečka, dabérka a pedagogička z Českej republiky zomrela v pondelok na poludnie vo veku 79 rokov. Život sa s umelkyňou Janou Andresíkovou rozhodne nemaznal a okrem hviezdnej kariéry na obrazovkách, žiaľ, zažívala aj peklo medzi stenami domova.

O smrti predstaviteľky nezabudnuteľnej čarodejnice z legendárneho seriálu Arabela informovala jej dcéra Michaela Binderová. „S bolesťou v srdci oznamujeme, že nás dnes opustila moja maminka, herečka a pedagogička doc. Jana Andresíková,“ oznámila pre Blesk.cz. Herečkino telo bolo oslabené niekoľkými mŕtvicami a srdcovými kolapsami, a aj preto sa jej telo po diagnostikovaní koronavírusu zotavovalo ďalej už neúspešne. „Zomrela v Nemocnici s poliklinikou Mělník, kam bola prevezená 12. októbra,“ dodala dcéra.

Herečke bola v roku 2010 udelená Cena Františka Filipovského za celoživotné dielo. Poslednou výraznou filmovou príležitosťou Andresíkovej bola Lady vo filmových Kameňákoch Zdenka Trošku (67). Výrazne usmiata na obrazovkách, no v duši peklo, aj takto by sa dal nazvať osud slávnej rodáčky z Kroměříže. Jej životná púť predstavovala mnohé zdravotné i osobné problémy, konflikty v rodine, ale aj bohatú umeleckú kariéru. Najťažšie chvíle života prežívala po samovražde manžela, ktorý si takpovediac pred jej očami prestrelil hlavu. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz | Foto: pixabay.com, YouTube