V sobotu v doobedňajších hodinách došlo medzi Poltárom a Málincom k vážnej nehode, kedy si zrážka automobilu s motorkou vyžiadala život iba 23-ročného mladíka. Súčasťou kolízie však bola aj tehotná žena, ktorá sa autom vracala domov.

38-ročná Mária zastavila pred križovatkou, pričom dala smerovku doľava. Zrazu však prišiel nečakaný náraz, ktorý auto odhodil až na lúku a prerazil aj železnú tyč. Motorkár Tomáš († 23) mal v pláne auto obísť, no zrejme si nevšimol smerovku a došlo ku kolízií.

,,Myslím, že on už zďaleka začal auto obiehať a ono zrazu odbočilo smerom na Ozdín. Narazil do zadnej časti zboku a mal otvorenú zlomeninu ruky a asi aj kľúčnu kosť,“ povedali svedkovia, a zároveň aj kamaráti mladíka pre plusku.sk. Jeho zdravotný stav bol však omnoho vážnejší, keďže iba pár minút po náraze prestal komunikovať a údajne už len chrčal. K nehode bol privolaný aj vrtuľník, pričom ho záchranári oživovali viac ako hodinu, no, bohužiaľ, zachrániť sa im ho už nepodarilo.

Pri nehode však bola zranená aj Mária, ktorá je v ôsmom mesiaci tehotenstva. Sťažovala sa na veľkú bolesť hlavy a následne bola prevezená do nemocnice v Lučenci. Jej rodina sa obáva, že by mohla prísť o nenarodené bábätko, keďže v tejto chvíli nie je známe, ako veľmi sú jej zranenia vážne.

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Pixabay