Pred pár hodinami došlo k hrozivej udalosti, pri ktorej sa zrútil most ako domček z karát. Tragédia je dokonca natočená na videu vďaka bezpečnostným kamerám, ktoré sa nachádzali v blízkosti mosta. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.

1. októbra v ranných hodinách došlo k zrúteniu mosta v severovýchodnej časti Taiwanu. Podľa dostupných informácií sa vážne zranilo 12 ľudí, ktorí boli okamžite prevezení do nemocnice. Šesť osôb je stále nezvestných, pričom po nich pátra polícia, ktorá si na pomoc privolala i potápačov, a dokonca aj námornú pechotu.

Vo chvíli, keď došlo k nehode, sa totiž na moste nachádzali dve vozidlá. Zničených bolo aj niekoľko rybárskych člnov, no taiwanský premiér Su Čen-čcchang upozornil média, že záchrana životov je momentálne prioritou.

V týchto chvíľach nie je známe, čo zapríčinilo tragédiu. Vyšetrovaniu však určite pomôžu videá, ktoré boli zhotovené prostredníctvom okolitých bezpečnostných kamier. Miestni obyvatelia sa však domnievajú, že za všetkým môže byť tajfún Mitag, ktorý prešiel cez dané územie deň pred zrútením stavby.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: news.abs-cbn.com  |  Foto | Video: YouTube/CTA