K ďalšej leteckej tragédii došlo v piatok ráno v lietadle kazašskej aerolinky Bek Air. Stroj sa zrútil krátko po štarte, pričom zahynulo 12 ľudí a ďalších 18 je v nemocnici vo veľmi vážnom stave.

Letecká tragédia sa odohrala v piatok ráno po vzlete lietadla kazašskej spoločnosti Bek Air. Na palube sa nachádzalo 93 pasažierov vrátane 8 detí spolu s 5-člennou posádkou. Krátko po štarte z medzinárodného letiska v Alma-Ate sa stroj zrútil a skončil v neďalekej budove. Z radarov pritom zmizol ešte v tú minútu, kedy opustil letisko.

Nehodu neprežilo 12 ľudí, pričom ďalších približne 60 cestujúcich je hospitalizovaných. Asi 18 pacientov sa nachádza vo veľmi vážnom stave. Príčina leteckého nešťastia je nateraz neznáma a prezident krajiny podľa informácií BBC zriadil vyšetrovací tím, ktorý odhalí pochybenia.

Biznisman, ktorý nehodu prežil, prezradil, že po vzlete začalo lietadlom silno triasť. Ľudia kričali a stroj mieril priamo k zemi. Najhoršie dopadli cestujúci v prednej časti, ktorí buď zomreli, alebo sa zranili: „Bolo to hrozné. Bola tma. Svietili sme si mobilnými telefónmi,“ prezrádza detaily. Prezident po smutnom incidente vyhlásil štátny smútok a vyjadril úprimnú sústrasť príbuzným obetí. Dodal, že všetci, ktorí sú za tragédiu zodpovední, budú potrestaní podľa zákona. Úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: YouTube/The Hindu