Obrovským nešťastím sa skončila kolízia dvoch osobných áut a cyklistu neďaleko Košíc, pri ktorej zomrela jedna osoba a druhá sa ťažko zranila. Nehoda je o to smutnejšia, že ju pravdepodobne spôsobila nevedomosť cyklistu, ale aj chvíľková nepozornosť jedného z vodičov.

Vodič motorového vozidla odstavil auto pri krajnici v dôsledku opravy defektu, pričom za vozidlo položil aj výstražný trojuholník. Práve toto auto chcel obísť cyklista, do ktorého však zozadu narazilo druhé motorové vozidlo. Viesť ho mal 25-ročný Košičan, ktorý tvrdí, že cyklista sa náhle zaradil z odstavného pruhu pred jeho vozidlo. V snahe vyhnúť sa mu, narazil do odstaveného auta, ktoré opravoval vodič. Náraz bol taký silný, že muža stojaceho pri aute odhodilo až do poľa.

Kým muž z odstaveného auta utrpel zranenia a bol prevezený do nemocnice, cyklista toľko šťastia nemal. Oživovať ho pred príchodom sanitky pomáhali náhodní okoloidúci za asistencie operátora tiesňovej linky, no žiaľ, zranenia boli tak vážne, že ani privolaným lekárom sa ho nepodarilo zachrániť.

Nešťastie sa stalo na štvorprúdovej rýchlostnej ceste neďaleko Košíc, pričom cyklisti majú zakázané po nej chodiť.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: depositphotos.com