Mimoriadne vážna dopravná nehoda školského autobusu sa odohrala vo štvrtok v meste Berka neďaleko Eisenachu. Na mieste hlásia dve obete v detskom veku a 20 zranených ľudí.

K vážnej dopravnej nehode došlo vo štvrtok ráno okolo 7:30 v nemeckej Berke pri Eisenachu. Školský autobus mal podľa informácií nemeckého portálu Bild smerovať do školy, no skončil v priekope. Príčinou môže byť zľadovatelý povrch cesty ako aj hmla.

Policajná hovorkyňa Alexandra Hoodt uviedla aj smutné informácie: „Podľa posledných zistení bolo zranených viacero detí.“ Už o chvíľu sa však potvrdilo, že zranených je približne 20 chlapcov a dievčat, kým 2 deti v školskom veku, bohužiaľ, prišli o život. Jedno dieťa malo dokonca ostať zakliesnené pod autobusom.

Na mieste zasahujú všetkých záchranné zložky a všetci rodičia boli o incidente informovaní. Toto však nie je jediná nehoda školského autobusu v Nemecku. Vo štvrtok havaroval aj ďalší autobus s deťmi v Bayerne, pričom v tomto prípade sa zranilo deväť detí. Vozidlo narazilo okolo siedmej ráno do stromu. Rodinám obetí vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bild.de │ Foto: YouTube/BILD, Twitter