Športový svet sa zahalil do smútku po tragickej správe, keď pred niekoľkými dňami zasiahla rodinu aj fanúšikov smrť svetového majstra v boxe. Potom, čo doňho narazilo auto, svojim zraneniam na mieste podľahol.

Športový svet sa spamätáva z ďalšej náhlej smrti známeho športovca. Bývalý boxer Pernell Whitaker († 55) mal uplynulú nedeľu podľa informácii deníka TheSun strašnú nehodu. Na križovatke v americkom Virginia Beach ho totiž zrazilo auto, pričom Whitaker svojim zraneniam, bohužiaľ, na mieste podľahol.

Boxer sa stal Olympijským víťazom v roku 1984 v Los Angeles, kedy zároveň odštartoval svoju boxeristickú kariéru, ale aj majstrom sveta vo viacerých váhových kategóriách. V ringu predviedol 46 zápasov, z ktorých 40 vyhral a v 17-tich dokonca zasadil súperovi K.O. Do boxerského dôchodku odišiel v roku 2001.

Rodina aj známi sú z jeho náhleho odchodu zdrvení. Boxerská hviezda Frank Bruno mu poslal prostredníctvom Twitteru krásny odkaz: “Je mi tak ľúto, že nás navždy opustil génius a jeden z tých najlepších, Pernell Whitaker,” uviedol. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: thesun.co.uk │ Foto: Twitter, Pexels