V októbri uplynulého roka došlo ku tragickej autonehode, ktorú spôsobil syn známeho politika. Jeho zavineným zomrel kamionista Miloslav (†28), pričom na zbesilú jazdu doplatil sám životom. Na celý prípad však bolo uvalené informačné embargo zrejme zo strany politika, ktorý sa snažil uchovať česť zosnulého syna.

Syn kontroverzného českého politika Ján Kočka ml. (†28) spôsobil neprimerane rýchlou jazdou vážnou autonehodu, pri ktorej prešiel do protismeru a čelne narazil do nákladiaka. O život tak neprišiel len on, ale aj kamionista Miloslav (†28). Ján Kočka starší sa snažil celú situáciu zamiesť pod koberec a nechcel, aby bola smrť jeho syna medializovaná.

Aj napriek tomu, že tragická nehoda sa stala v októbri minulého roka, až teraz sa na verejnosť dostali detaily z pitevnej správy. Podľa dostupných informácií mal mladík 3,5 promile alkoholu v krvi a malé množstvo kokaínu v tele. ,,Veď takáto extrémna dávka alkoholu by u mnohých ľudí vyvolala bezvedomie, nehovoriac o dávke kokaínu,“ vyjadril sa psychiater Karel Nešpor pre blesk.cz.

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: Facebook/HZS, Facebook/Jan Kocka