Na chorvátskej diaľnici A1 došlo vo štvrtok (4. augusta) v doobedňajších hodinách k tragickej dopravnej nehode. Celkovo sa zrazili tri osobné vozidlá, pričom sedem ľudí bolo prevezených do nemocnice. Žiaľ, tragédia si vyžiadala smrť 46-ročného Slováka.

Na diaľnici A1 v smere do chorvátskeho mesta Záhreb sa zrazili tri osobné autá, ktoré mali slovenskú, srbskú a slovinskú poznávaciu značku. Slovenský vodič utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým podľahol na mieste nehody. Ďalších sedem ľudí bolo prevezených do nemocnice v meste Karlovač.

Podľa dostupných informácií sú mimo ohrozenia života a nik z nich nemusel byť hospitalizovaný. Predbežné vyšetrovanie miestnych orgánov ukázalo, že slovinský vodič porušil dopravné predpisy pri prechádzaní z jedného pruhu do druhého. Práve v tomto momente malo dôjsť ku kolízii.

Chorvátska polícia čaká na výsledky testov na alkohol, a taktiež na výsledky nariadenej pitvy 46-ročného našinca. Následne potom majú byť vznesené obvinenia. Doprava na diaľnici musela byť odklonená pri križovatke Novigrad na Dobri, v dôsledku čoho boli dovolenkári niekoľko hodín v zápche.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: 24sata.hr, jutarnji.hr  |  Foto: YT/CROPIX  |  Video: Streamable.com