Širokú verejnosť zasiahla mimoriadne smutná správa. Pri vážnej nehode zomrel slávny športovec, ktorému sa napokon stalo osudným to, čo najviac miloval. Aj napriek rýchlemu zásahu zdravotníkov mu už nebolo pomoci.

Legendárny profesionálny pretekár Ken Block zomrel 2. januára 2023 vo veku 55 rokov počas nehody na snežnom skútri. K tragédii došlo vo Wasatch County v štáte Utah. Podľa dostupných informácií mal známy jazdec ísť po strmom svahu, keď stratil kontrolu nad skútrom, ktorý nakoniec pristál priamo na ňom.

Block mal byť na mieste mŕtvy. Privolaní záchranári mohli už iba konštatovať smrť. Smutnú správu potvrdil aj tím Hoonigan Racing, pre ktorý jazdil. ,,S najhlbším zármutkom musíme potvrdiť, že nás opustil Ken Block, ktorý dnes zahynul pri havárii na snežnom skútri. Ken bol vizionár, priekopník a ikona, ale predovšetkým otec a manžel. Bude nám neskutočne chýbať,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku.

Trojnásobný otec bol hviezdou akčných športov. Počas svojej kariéry súťažil v skategoardingu, snowboardingu i v motokrose. Fanúšikov si získal aj sériou videí Gymkhana s extrémnymi automobilovými športmi. Taktiež bol spoluzakladateľom značky DC Shoes.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: motortrend.com | Foto: FB/Ken Block, Pixabay