Tragická správa zarmútila pred niekoľkými hodinami celý športový svet. Len 37-ročný úspešný basketbalista sa stal obeťou dvoch mužov, ktorí ho v pondelok zastrelili priamo pred jeho domom v skorých ranných hodinách.

Športový svet zarmútila nečakaná tragická správa. Americký hráč NBA Andre Emmett sa v pondelok ráno nachádzal v aute pred svojím domom v Dallase, keď k nemu pristúpili dvaja neznámi muži a vytiahli zbraň. Napokon ho pri úteku z auta postrelili, pričom basketbalovej hviezde privolal záchranku znepokojený sused. Emmett bol prevezený do miestnej nemocnice, kde však, bohužiaľ, zraneniam podľahol.

37-ročná hviezda Texas Tech The University sa venovala basketbalu 3×3 a počas kariéry si zahral v Mexiku, Portoriku, Libanone aj Číne. V roku 2018 bol dokonca uvedený aj do Texas Tech Red Raiders Siene slávy. Prípad je ešte o to smutnejší, že Andre sa podľa informácii portálu NBA stal v súkromnom živote len nedávno otcom.

Univerzita už zdieľala na sociálnej sieti smutný odkaz. „Ďakujeme za hráča, akým si bol na dvore a za neskutočnú osobnosť, akou si bol. Vďaka za množstvo úžasných spomienok, ktoré si pomohol vytvoriť. Ďakujeme, že si inšpiroval celú Texas Tech rodinu. Odpočívaj v pokoji,“ odkázali basketbalistovi do neba. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: nba.com │ Foto: Twitter, YouTube/WFAA