Tragická správa zarmútila slovenský šport len pred niekoľkými hodinami. V stredu zomrel vo veku 69 rokov po ťažkej chorobe jeden z najlepších slovenských športovcov. Úspešný volejbalista sa pritom stal v roku 2018 členom Siene slávy slovenského volejbalu.

Tragická správa zarmútila svet slovenského športu len pred niekoľkými hodinami. Po dlhej a ťažkej chorobe zomrel vo veku 69 rokov jeden z najúspešnejších slovenských športovcov Štefan Pipa. Hviezdny volejbalista bol bývalým reprezentantom Česko-Slovenska, ako aj kapitánom jedného z najlepších tímov Európy, Červenej hviezdy Bratislava.

Pipa začínal ešte ako dieťa s futbalom a stolným tenisom, no napokon sa dopracoval k volejbalu, keď začal hrať v ŠK Slovan. Ako hráč získal spolu s tímom pre klub krásne umiestnenia na svetových šampionátoch a ako kapitán priviedol svoj klub k trom titulom majstra ČSSR, k víťazstvu v Európskom pohári majstrov v roku 1979, ako aj k víťazstvu v Pohári víťazov pohárov v roku 1981.

Skvelý športovec, ktorý odohral v priebehu 9 rokov vyše 220 zápasov, získal v roku 2017 od Slovenského olympijského výboru Zlatý odznak SOV. O rok neskôr bol uvedený do Siene slávy slovenského volejbalu, kedy počas ceremónie neskrýval slzy dojatia. Slovenská volejbalová federácia je z jeho úmrtia zdrvená. „Dnes nás zasiahla smutná správa. Opustil nás jeden z velikánov slovenského volejbalu a člen Siene slávy Štefan Pipa. V reprezentácii odohral vyše 220 zápasov a bol kapitánom Červenej hviezdy Bratislava, ktorá vyhrala EPM a PVP. Odpočívajte v pokoji!“ uviedli na sociálnej sieti. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: svf.skFoto: YouTube/SLOVAK VOLLEYBALL FEDERATION, Facebook/Slovenská volejbalová federácia