K veľkej tragédii došlo podľa dostupných informácií ešte v sobotu 8. júna v okresnom meste Dunajská Streda. Po niekoľkodennom následnom boji o život ale prehrala. Jej úmrtie vyšetrujú ako usmrtenie.

Tínedžerka Laura († 14) sa minulú sobotu podľa informácií webu Čas.sk topila na kúpalisku v Dunajskej Strede. Privolaní záchranári ju museli oživovať a v ťažkom stave previezli do nemocnice v Bratislave. Jej stav bol veľmi vážny a po niekoľkých dňoch, žiaľ, svoj najväčší boj prehrala.

Polícia potvrdila, že skutok prekvalifikovala na trestný čin usmrtenia.

Podľa informácií Nového Času mala v bazéne dostať epileptický záchvat a pod vodou následne stráviť údajne až 7 minút. „Operátor tiesňovej linky 155 vyslal ambulanciu RLP a záchranársky vrtuľník k maloletej pacientke, ktorá sa topila. Po úspešnej resuscitácii bola letecky transportovaná zaintubovaná na umelej pľúcnej ventilácii do Národného ústavu detských chorôb,“ povedala Petra Klimešová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

„Nie je pravda, že tam žiaden plavčík nebol, bol tam jeden aktuálne na mieste. Všetko poskytujeme polícii, nemyslím si, že ja som tá správna osoba, ktorá by sa mala k tomu vyjadrovať. My sme urobili vnútorné šetrenie a vyanalyzovali sme situáciu a vyvodili nejaké kroky, aby sme dávali ešte väčší pozor, ale ako sa to presne stalo, rieši polícia,“ reagoval Gabriel Somogyi a dodal, že verí v schopnosti polície správne vyriešiť tragickú udalosť a rodine vyjadril hlbokú úprimnú sústrasť.

Ďalšia šokujúca smrť na Hrone: Preboha, ako je možné, že … ?

Zdroj: Čas.sk | Foto: Depositphotos