Smrti sa, žiaľ, nevyhne nikto. No ak skoná niekto v požehnanom veku alebo dlhodobo chorý, tak je to niekedy aj vykúpením z trápenia a okolie s tým už tak-nejak počíta. Avšak smrť mladého zdravého človeka je vždy najväčším šokom.

Takáto tragická udalosť postihla rodinu, priateľov, no i fanúšikov futbalového reprezentačného brankára Čiernej Hory a účastníka druhej najvyššej anglickej ligy Millwall FC.

Vo veku len 26 rokov zomrel zo zatiaľ neznámych (resp. verejnosti neoznámených) príčin Matija Šarkič. Ten pritom naposledy ešte 5. júna odchytal reprezentačný prípravný duel Čiernej Hory proti Belgicku (0:2) a bol vyhlásený najlepším hráčom svojho tímu.

Stále mladý brankár chytával už od žiackych čias v Belgicku, ako 18-ročný zamieril do Anglicka a jednu sezónu strávil v Škótsku. Najviac stretnutí odchytal v druhej anglickej lige, za Čiernu Horu dobutoval ešte v roku 2013 v drese U17, za A-tím si odbyl debut v roku 2019 a celkovo si najcennejší dres obliekol 38 krát, z roho v 9 prípadoch seniorsky.

Ak by sa Čiernohorci kvalifikovali na európsky šampionat prebiehajúci v týchto dňoch, bol by nepochybne v nominácii.

Čo sa týka jeho úmrtia, brankárovi sa malo urobiť nevoľno a nedokázala mu pomôcť ani privolaná záchranka. Podľa informácii The Mirror sa brankár anglického druholigistu po návrate z reprezentačného zrazu cítil zle a jeho priatelia mu do jeho apartmánu v meste Budva privolali sanitku. Napriek tomu v sobotu 15. júna okolo 6.30 zomrel.

Zdroj: The Mirror, Transfermarkt | Foto: Depositphotos, IG/matijasarkic