Na cestách východného Slovenska zaznamenala polícia za dva dni dve tragické dopravné nehody. Pri nehodách vyhasli životy dvoch mužov. O udalostiach informovala hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

V nedeľu 3. júna okolo 15.00 h došlo na štátnej ceste v smere od obce Veľký Kamenec na maďarskú obec Pacin (okr. Trebišov) k dopravnej nehode, ktorá mala tragické následky pre 43-ročného občana Poľskej republiky. „Podľa doterajších zistení občan Poľskej republiky ako vodič motocykla zn. Triumph z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim osobným motorovým vozidlom zn. Toyota Land Cruser, ktoré v tom čase viedol 43-ročný, tiež občan Poľskej republiky,“ uviedla Ivanová.

Pri zrážke utrpel vodič motocykla zranenia, ktorým na mieste podľahol. U vodiča vozidla bola na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom, u nebohého muža bude prítomnosť alkoholu zisťovaná pri pitve.

„Predbežná škoda no vozidle aj motocykli bola vyčíslená na 6.000 eur. Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody, miera zavinenia i bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava, ktorý bol prítomný na mieste dopravnej nehody,“ dodala Lenka Ivanová z KR PZ v Košiciach.

K druhej dopravnej nehode došlo v pondelok 4. júna okolo 6.00 h ráno. Podľa doterajších zistení 31-ročný vodič z okresu Gelnica nebol nikdy držiteľom vodičského oprávnenia. „Motorové vozidlo zn. Renault Megane viedol v smere od obce Mníšek nad Hnilcom na obec Švedlár (okr. Gelnica), kde pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky dostal s vozidlom šmyk a prešiel do protismeru, následne sa vrátil do svojho jazdného pruhu, avšak pokračoval v šmyku a s vozidlom zišiel z cesty vo svojom jazdnom smere a narazil do stromu. Pri dopravnej nehode utrpel vodič zranenia nezlučiteľné so životom“ informovala Ivanová.

Dvaja spolujazdci, ktorí sa s ním nachádzali vo vozidle, utrpeli podľa predbežnej
lekárskej správy ťažké zranenia. Prítomnosť alkoholu bude u nebohého muža zisťovaná pri
pitve. „Presná príčina dopravnej nehody, miera zavinenia i bližšie okolnosti sú predmetom
ďalšieho vyšetrovania aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava, ktorý bol prítomný
na mieste dopravnej nehody. Vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície
Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi,“ dodala Lenka Ivanová z KR PZ v Košiciach.

Zdroj/Foto: KR PZ Košice