Na východe Slovenska došlo v ranných hodinách k mimoriadne tragickej dopravnej nehode. Po zrážke dodávky a nákladiaku zomreli traja ľudia a ďalší sú zranení.

Pri Prešove došlo v ranných hodinách k mimoriadne tragickej dopravnej nehode. Ľudia v dodávke Fiat Ducato sa vracali z práce v Rakúsku, no domov už doraziť nestihli. V katastri obce Lada medzi Prešovom a Vranovom nad Topľou sa zrazili s nákladiakom a traja ľudia († 28, † 45, † 40), bohužiaľ, na mieste podľahli následkom zranení. Ostatní účastníci vyviazli len so zraneniami a boli prevezení do nemocnice.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová uviedla podrobnosti tragickej zrážky: “28-ročný Stanislav z Vyšného Žipova ako vodič dodávky zn. Fiat Ducato, z doposiaľ neznámej príčiny prešiel do protismeru, kde sa zrazil s oprotiidúcim nákladným motorovým vozidlom zn. Iveco Daily, ktorého vodičom bol 26-ročný Dávid zo Želmanoviec,” prezrádza detaily.

Po zrážke zahynul 28-ročný vodič dodávky, ktorý sa s ôsmimi ľuďmi vracal z práce v Rakúsku. Dvaja z nich po nehode tiež zahynuli, pričom išlo o 40-ročného muža z obce Skrabské a 45-ročného muža z Vranova nad Topľou. Po nehode polícia vylúčila požitie alkoholu a začala trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia, ďalšie informácie prinesú až výsledky vyšetrovania.

Zdroj │ Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove