Ilustračná foto

Príšerný pôrod nebol to najhoršie, čo zažila mladá mamička Marta. Tá pri pôrode svojho prvorodeného dieťaťa v trebišovskej pôrodnici začala doslova horieť, po tom, čo sa za záhadných okolnosti vznietilo lôžko, na ktorom práve rodila. Táto 28-ročná rodička utrpela popáleniny 3. stupňa až na 30% tela. Dva mesiace pred touto traumatizujúcou a nevyspytateľnou udalosťou jej však osud uštedril obrovskú ranu. 

 

Mladá žena rodila sekciou (cisársky rez), pri čiastočnom znecitlivení, keď začala kričať, že ju zo spodu niečo strašne páli. Nikoho ani vo sne nenapadlo to, čo sa neskôr stalo realitou. Keď Marta zo seba strhla plachtu, prítomným v sále sa naskytol pohľad na horiacu pacientku. Vznietenú rodičku ihneď uhasili a úbohá žena ešte v obrovských bolestiach priviedla na svet svojho vytúženého synčeka.

Malý Števko sa narodil v 38. týždni tehotenstva s krásnymi mierami 2 900 g a 49 cm. Našťastie počas pôrodu neutrpel žiadne zranenie. No po problémoch s dýchaním ho ihneď hospitalizovali v detskej fakultnej nemocnici v Košiciach na neonatologickom oddelení. Bábätko je v stabilizovanom stave, ale naďalej zostáva pod intenzívnym lekárskym dohľadom. Mladú mamičku Martu previezli na špecializovanú kliniku v Šaci, kde sa zotavuje z ťažkých popálenín.

Matka postihnutej rodičky je lekárkou v trebišovskej nemocnici a bola pri tomto hororovom pôrode, kde pravdepodobne došlo k požiaru vplyvom vznietenia výparov dezinfekčného roztoku. Prezradila, že dcéra sa má o niečo lepšie, ale psychicky je na tom zle, pretože nemôže byť so svojím dieťatkom.

Akoby toho nebolo málo, pomocnú ruku v týchto ťažkých časoch jej nepodá ani jej manžel Jaroslav. Ten totiž pred dvoma mesiacmi vo veku tridsiatichšiestich rokov náhle skonal na zlyhanie srdca. Nedožil sa teda ani narodenia synčeka, na ktorého sa obaja veľmi tešili.

Osud si pre úbohú Martu prichystal priťažké sústo. Držíme jej palce, aby sa z toho pozbierala a mohla sa tak tešiť z pokrokov malého Števka. Celé Slovensko stojí pri tebe, Marta! 

Máte nejakú zlú skúsennosť s pobytom v nemocnici ?

Loading ... Loading ...

Zdroj: cas.sk, kosice.korzar.sme.sk| Foto: Pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.