Sobotný ultramaratón na 50 kilometrov sa pre jedného z bežcov skončil tragicky. 33-ročný športovec sa blížil do cieľa, keď doňho udrel blesk. Muž zraneniam podľahol napriek snahe záchranárov o jeho oživenie.

Sobotný ultramaratón na 50 kilometrov v americkom Štátnom parku mesta Elk City skončil veľkou tragédiou. Športovci sa pomaly blížili do cieľa, keď sa začala prudká búrka. Thomasa Stanleyho, ktorý sa nachádzal len 0,4 kilometra od pásky, nečakane zasiahol blesk.

Ten 33-ročného bežca usmrtil aj napriek tomu, že k nemu okamžite pribehli diváci aj zdravotníci, ktorí sa snažili muža oživiť. Meteorológovia pritom v danej oblasti varovali pred miernymi až silnými búrkami v čase pretekov. Thomas sa podľa informácii BBC okrem behu venoval aj práci pre neziskovú organizáciu zameranú na rozvoj medzináboženského vodcovstva a tréningom často obetoval aj noci, pričom ráno išiel bez spánku do práce.

Športovec za sebou zanechal smútiacu manželku Ashley a tri deti, z ktorých najstaršie má len 6 rokov. Zdrvenej žene odovzdali organizátori medailu na jeho počesť. Ashley zverejnila dojímavé slová o tom, že stratila najlepšieho priateľa, otca detí a svoju lásku, s ktorou prežila 15 požehnaných rokov. Podľa odborníkov je pritom šanca 1 : 15 300, že človeka počas života zasiahne blesk a aj vtedy zomrie len 10 percent z nich. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: Twitter, YouTube/CBS News