Toto sa nemalo stať! Záver štvrtej etapy na Tour de France ako z hororu. Sagan síce skončil na druhom mieste a získal tak na malú chvíľu druhé pódiové umiestnenie na tohtoročnej Tour, no pre Marka Cavendsiha sa účasť na pretekoch pravdepodobne skončila.

V záverečnom špurte 207,5 kilometra dlhej etapy, ktorá začala v luxemburskom mestečku Mondorf-les-Bains  a skončila vo francúzskom kúpeľnom mestečku Vittel, sa odohral boj o prvé priečky. Peter Sagan len pár metrov pred cieľom narazil pravým lakťom do Marka Cavendisha, nasledoval tvrdý pád na vozovku. V rýchlostnom špurte jazdci v tesnom závese za Cavendishom nedokázali zabrzdiť a doslova ho zvalcovali bicyklami. Z víťazstva sa tešil domáci Francúz Arnaud Démare. Je to zatiaľ jeho prvé víťazstvo na Tour de France. Druhý skončil Peťo Sagan, tretie miesto obsadil Alexander Kristoff.

Následne bol Sagan za svoj čin kruto potrestaný! Bolo mu odobraté druhé miesto, ktoré tak pripadlo Kristoffovi, tretie miesto obsadil  Nemec André Greipel. Sagan sa išiel ihneď ospravedlniť do tímu Dimension Data a informovať sa na Cavendishov zdravotný stav. Rozsah jeho zranení bude známi až po vyšetreniach v nemocnici. Saganovi bolo odobraté aj druhé miesto v boji o zelený dres, kde ho potrestali odpočítaním 80 bodov a momentálne spadol na 23. priečku. Taktiež dostal penalizáciu 30 sekúnd. V celkovej klasifikácii sa ocitol až v druhej stovke, patrí mu  115. miesto,  keďže v štvrtej etape ho potrestali presunutím na úplne poslednú priečku!

Sociálne siete a média sa rozdelili na dve skupiny, jedna považuje Sagana za bezohľadného jazdca, iní sú na jeho strane a tvrdia že jeho lakeť mohla byť reakcia na Cavendishov kontakt, ktorý nemuselo byť vidieť na kamerách. Sám Sagan v rozhovore priznal, že Cavendisha zbadal až v poslednej chvíli a nemal možnosť sa mu vyhnúť.  „Mark prichádzal zozadu veľmi rýchlo, nemal čas som zareagovať a posunúť sa doľava“. Saganov stret s Cavendishom si môžete pozrieť vo videu.

AKTUALIZÁCIA: Podľa najnovších správ je Peťo Sagan z Tour de France diskvalifikovaný.

Foto: YouTube, Facebook