Obyvatelia malej obce na Zemplíne sú otrasení z beštiálneho útoku mužov na starostu, ktorý sa s nimi pokojne rozprával. Situácia sa však veľmi rýchlo zmenila a najvyšší predstaviteľ obce skončil v bezvedomí s vážnymi zraneniami.

Pred pár dňami do obce Iňačovce v okrese Michalovce zavítali traja muži rómskeho pôvodu. Miestni sa mali sťažovať starostovi, keďže obťažovali ľudí a správali sa nevhodne. Ľubomír Macko sa rozhodol ich upozorniť a snažil sa celú situáciu upokojiť.

Po tom, ako sa im predstavil ako starosta obce, bol okamžite napadnutý. ,,Útočili všetci traja. Všetci traja viem, že ma kopali. Jeden za druhým, to bolo rýchle, ako som bol na zemi. Útočili iba na hlavu, nikde inde,” uviedol pre noviny.sk, pričom bol istý čas v bezvedomí. Útok ukončili dedinčania, ktorí zachytili hluk na ulici a hneď išli na pomoc.

Útočníci z miesta činu ušli, no polícia ich vzápätí zadržala, pričom ich besnenie je zaznamenané aj na obecnej bezpečnostnej kamere. ,,Vyšetrovateľ po vykonaní procesných úkonov obvinil troch mužov z okresu Michalovce vo veku 23, 26 a 27 rokov zo zločinu útoku na verejného činiteľa a prečinu výtržníctva,” vysvetlila hovorkyňa KR PZ KE Jana Mésarová.

Skupine mužov momentálne hrozí 7 až 12 rokov za mrežami. 51-ročný starosta totiž utrpel vážne zlomeniny tváre, v dôsledku čoho ho čaká dôležitá operácia. ,,Tie nadočnicové oblúky, obidva sú zlomené. Tak isto aj nosné prepážky,“ opísal svoje zranenia Macko.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: TV JOJ, FB/Polícia SR