Niektorí slovenskí politici, ktorí pôsobia v súčasnej koalícii, oplývajú značnou dávkou humoru. Tentokrát však zrejme prestrelili. Počas slovenskej delegácie v Taiwane sa v parlamente udialo čosi nečakané. Známe politické tváre zinscenovali bitku s päsťami!

Slovenská delegácia vyrazila pred niekoľkými dňami do Taiwanu, kde mala upevniť vzájomné medzinárodné vzťahy. Hoci sa malo delegácie pôvodne zúčastniť až 10 členov zo Slovenska, napokon sa kvôli pozitívnemu testu na Covid počet zúžil. Juraj Droba, Andrej Stančík a Miroslav Žiak si svoj pobyt v Ázii zjavne užili do sýtosti.

Vyskúšali si v taiwanskom parlamente dvíhanie značiek súhlasu a nesúhlasu a odfotili sa tiež na pódiu či po boku taiwanských politikov. Napokon sa však rozhodli pre nečakaný počin, keď trojica nafingovala bitku. Župan Droba začal mieriť päsťami na poslanca Žiaka, kým Stančík fingoval, že sa snaží dvojicu od seba oddeliť. Niektorí diskutujúci na internete pritom fórik na pôde parlamentu nepovažovali za šťastný nápad. A aký bol dôvod zahranej bitky počas delegácie?

Politici si totiž v parlamente podľa informácií TaiwanNews všimli dieru v portréte Sun Yat-sena. Taiwanský politik slovenskej delegácii vysvetlil, že poškodenie vzniklo po konflikte tamojších politikov, keď jeden z nich hodil fľašou vody. Andrej Stančík však napriek tomu považuje návštevu za veľmi vydarenú: “Napriek zdaniu formálnosti sme komunikovali veľmi otvorene a priateľsky a s taiwanskými poslancami sme nadviazali výborné vzťahy. Taiwan je vyspelá demokracia a krajina s neskutočným technologickým pokrokom, od ktorej sa máme čo inšpirovať. Verím, že táto návšteva prehĺbila naše vzťahy a bude prínosná pre obe krajiny,” uviedol na sociálnej sieti. Českú politickú scénu zas zarmútilo náhle úmrtie podpredsedu hnutia STAN.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/Formosa TV English News, FB/Andrej Stančík, taiwannews.com │ Foto: YT/Formosa TV English News