Na čerpacej stanici v obci Mohelnice (cca 20 kilometrov od Olomoucu) mali v noci zo stredy na štvrtok poriadne rušno. Zastavil sa na nej autobus plný údajných migrantov. Obsluhujúci personál nestratil duchaprítomnosť a okamžite uzamkol priestory a ohlásil túto krízovú situáciu na políciu.

[sociallocker]Do kariet zamestnancom zahralo aj to, že “migranti” sa po vystúpení z autobusu pohádali a následne mali aj potýčku, ktorá sa na týchto ľudí podľa médií “hodí”. Realita je však prekvapujúca, teda minimálne pre zamestnancov benzínky. Polícia totižto v oficiálnej správe verejnosť oboznámila s tým, že o žiadny tajný presun migrantov sa nejedná!

Kto to teda bol? Predsa podgurážení slovenskí brigádnici, ktorí sa vracali z chmelovej brigády späť na Slovensko. K pomýleniu došlo zrejme z dôvodu, že väčšina z nich mala rómsky pôvod.

Hovorkyňa cudzineckej polície, Kateřina Rendlová, potvrdila, a tým uistila občanov Českej republiky, že pohyb migrantov je bol kontrolou a žiadnych neočakávaných “návštev” sa nemusia obávať.

Zdroj: eurozpravy.cz, Foto: Facebook[/sociallocker]