Posledné dni vládne na Slovensku krásne slnečné a horúce počasie, z ktorého majú určite najväčšiu radosť tí, ktorí milujú leto. Situácia sa však zhoršuje, keďže teploty sa už v polovičke júna vyšplhali na neuveriteľných 36˚C. Každý z nás tak túži po schladení, vďaka čomu sa kvôli horúčave nebude cítiť ako v pekle.

Trápi vás horúčava? Ak áno, určite hľadáte odpoveď na otázku ako schladiť seba či svoju domácnosť. Rozhodli sme sa preto priniesť pár užitočných rád, ktoré nemusí poznať každý. Mnohí totiž poznajú triky so zavretými oknami, stiahnutými žalúziami či závesmi, aby sa v domácnosti udržalo, čo najviac chladu. Obľúbeným krokom je aj vypnutie domácich spotrebičov, ktoré vytvárajú pomerne dosť tepla. Existujú však aj ďalšie návody, ako sa schladiť.

Telo vyžaruje teplo predovšetkým z rúk, nôh a tváre. V prípade, ak túžite po schladení, dajte si zápästie pod prúd tečúcej vody, minimálne na desať až dvadsať sekúnd. Týmto ľahkým spôsobom znížite svoju teplotu aspoň na hodinu. Následne môžete úkon opakovať. Podobný efekt môžete docieliť aj s nohami.

V prípade, ak máte po ruke ventilátor, vyskúšajte domáci systém na schladenie. Do niekoľkých pohárov dajte ľad a postavte ich vedľa seba pred ventilátorom. Vďaka ľadu v pohároch sa začne izbou šíriť chladný vzduch, ktorý vás rozhodne osvieži.

Aj keď to môže znieť bláznivo, v horúčavách si nasaďte bavlnené ponožky. Predtým ich však opláchnite v studenej vody, vyžmýkajte ich a oblečte si ich. Chladenie nôh totiž celkovo znižuje teplotu tela aj kože. Určite nezabúdajte na balík s ľadom či mrazenou zeleninou, ktorú si dáte za hlavu. V lete robí tento trik zázraky.

Zdroj: polopate.sk  |  Foto: Pixabay