Už o pár hodín sa rozhodne o definitívnom víťazovi reality šou Farma 12, pričom do posledného súboja sa proti sebe postavia Xénia Gregušová, Lukáš Stanislav a Henrich Kuľko. TOP trojica aktuálneho ročníka vzišla z kontroverzného semifinále, kde Markíza vykonala absolútny podraz voči súťažiacemu Erikovi Zahorjanovi.

Dvanásty ročník reality šou Farma sa niesol v znamení boja medzi dedinčanmi a mešťanmi, pričom k najvýraznejším tváram zaiste patril Erik Zahorjan. V dueloch neohroziteľný súťažiaci stál v aréne celkovo štyrikrát, pričom svojich súperov vždy vyradil z hry nekompromisným skóre 3:0. Napriek úspechom v súbojoch však nepatril k obľúbeným hráčom, nakoľko taktizovaním a tvrdou hrou o 75 000 € si pohneval nielen väčšinu farmárov, ale aj divákov.

Tí však vo veľkom nešetrili kritikou na adresu TV Markíza potom, čo zhliadli odvysielaný boj súťažiacich o finále. Kým totiž v akýchkoľvek disciplínach Erik bodoval na plnej čiare, v semifinále mu uštedrili ranu pod pás a podľa mnohých sledujúcich bol cielene vyhodený z hry samotnými farmármi. Tí totiž po voľbe prvého finalistu mali, naopak, označiť aj človeka, ktorý si finále údajne nezaslúži, pričom Prešovčan bol vzhľadom na svoju hru jasnou voľbou viacerých prítomných.

Potom, čo získal sedem hlasov, mu Evelyn oznámila, že na Farme končí a o ďalší postup zabojovali už len Xénia, Henrich a Vladislav. Kým si Erik pred kamerami zachoval chladnú hlavu, jeho kamarátka Nikol sa mala podľa vlastných slov zosypať, pričom jej musel byť dokonca privolaný zdravotník. Najsilnejší hráč tak skončil v šou len na základe hlasovania, kým Lukáš, ktorý v úvode šou regulérne vypadol, putoval priamo do finále. Práve na túto skutočnosť upozornil aj posledný víťaz Gabriel Sedláček s ďalšími farmármi z uplynulej série, ktorým je prístup Markízy proti srsti. K obdobnej “disciplíne” totiž došlo vôbec po prvýkrát v histórii súťaže, pričom diváci dlhšie obdobie upozorňovali na okatý záujem televízie vyhodiť Erika zo šou.

,,Mrzí ma, že som nedostal šancu zabojovať. Keďže som bojovník, tešil som sa na to. Nebolo to ku mne fér, pretože ľudia, ktorí povypadávali, sa vrátili, dostali druhú šancu, ja som ju nedostal. Niektorí dostali aj štyri šance… A hlavne dali disciplínu, že prvýkrát v histórii mohli farmári niekoho vyhodiť. Takže asi takto to bolo fér. Keď som videl tie disciplíny, mal som určite šancu dostať sa do finále,” uviedol Erik pre portál Pluska. Ako tiež dodal, v kontakte ostal len s niektorými exfarmármi, nakoľko mnohí dodnes nepochopili jeho hru a všetko si brali veľmi osobne. “Ja som spokojný, bavím sa s tretinou farmárov, ktorí to majú v hlave v poriadku. A tí, čo to pochopiť nevedia, tak, bohužiaľ,” uzavrel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/kq3ptg

Zdroj: Markiza | Foto: IG/farma.markiza, erikzahorjan_official, gabrielsedlacek3