2. apríla informoval prostredníctvom sociálnej siete Facebook spisovateľ Gustáv Murín o podaní trestného oznámenia na premiéra Igora Matoviča. Podľa jeho názoru sa mal dopustiť trestného činu šírenia poplašnej správy.

Spisovateľ Gustáv Murín označil Igora Matoviča za šíriteľa poplašných správ, na základe čoho sa rozhodol podať na premiéra trestné oznámenie. „Uvedená osoba sa uvedeného činu dopustila verejne na Tlačovej besede Úradu vlády SR vysielanej v priamom prenose TA3 dňa 1. 4. 2020. Že ide o trestný čin potvrdzujú následné vyjadrenia celého spektra verejne činných osôb: politikov, politológov, komentátorov,“ zverejnil 2. apríla na sociálnej sieti Facebook.

Podľa spisovateľa mal Matovič trestuhodným spôsobom vyvolávať paniku v Bratislave i iných mestách, kde občania panickými nákupmi neúmerne zaťažili predajne potravín a personál, pričom sa veľké množstvo ľudí zbytočne zhromažďovalo pri obmedzenom počte nákupných vozíkov. “Musíme sa brániť, dnes na našom sídlisku už predavačky ledva zvládali nápor spanikárených kupujúcich. Nemôžeme dopustiť, aby bolo ešte horšie, len preto, že ten pán nie je v poriadku,” vysvetľuje svoj postoj Murín.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: | Foto: FB/M.V., G.M.