Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahovali 27. septembra 2021 v rámci protidrogovej akcie na rôznych miestach Slovenska, pričom zadržaných a obvinených bolo 15 osôb. Medzi nimi sa nachádzali aj influencerka Zuzana Strausz Plačková a jej manžel René Strausz. Aj keď je dvojica na slobode, trestné stíhanie stále prebieha.

Bývalá hviezda reality šou Hotel Paradise bola na konci septembra minulého roka zadržaná spoločne so svojím manželom. Pracovníci NAKA prehľadali ich byt, autá i novopostavený domček. Po štyroch dňoch väzby boli prepustení, keďže sudca nevidel dôvod na obmedzenie ich pohybu.

Aj napriek tomu je dvojica stále obvinená z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. Zuzana Plačková sa spoločne s manželom rozhodli brániť, v dôsledku čoho podali na Úrad špeciálnej prokuratúry sťažnosť proti vzneseniu obvinenia.

V týchto dňoch sa rozhodlo o ich sťažnosti. ,,Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry zamietol sťažnosti Z. P. a R. S. proti uzneseniu o vznesení obvinenia. Obe osoby sú stíhané pre členstvo v zločineckej skupine v prípade obchodovania s drogami,“ oznámila hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TV Markíza  |  Foto: YT/Kristina Kovesova, IG/queen.plackova