Odborníci zo stránky Dáta bez pátosu vyslovili len pred niekoľkými hodinami nové vízie a prognózy, ktoré zrejme Slovákov nepotešia. Tretia vlna totiž podľa ich slov nedorazí až o niekoľko mesiacov, ale v podstate sa už pomaličky rozbieha v týchto týždňoch.

Odborníci zo známej stránky Dáta bez pátosu len pred malou chvíľou zverejnili ďalšie prognózy, v ktorých sa odvíjajú aj od údajov z Veľkej Británie, kde už delta variant vírusu predstavuje 90 % nových prípadov. Hoci máme na Slovensku prvou várkou zaočkovaných približne 2 milióny ľudí, hrozba tretej vlny pandémie je viac ako reálna.

V pondelok má pritom zasadať Ústredný krízový štáb, ktorý prerokuje aktuálnu epidemiologickú situáciu, ako aj systém kontrol na štátnych hraniciach pre dovolenkárov. Podľa ich informácií sa už jednou nohou v tretej vlne nachádzame a už o pár týždňov začnú počty nakazených opäť stúpať.

Ak EPITEAM nezmení platný a vládou prijatý COVID AUTOMAT, tak bude mať Slovensko v mnohých okresoch problém s ružovými farbičkami a neskôr s červenými farbičkami už v júli a začiatkom augusta… 10. júla budeme v rovnakej situácii, v akej bola Británia 31. mája. Možno aj „ich“ prvojúnových 250 prípadov stihneme. A prvé ružové okresy. Dajme si pozor na pandemických jastrabov. Môžu byť pre Slovensko väčší problém, ako samotná pandémia. Nemajú radi zelenú farbu,“ varujú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Dáta bez pátosu │ Foto: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky