Fortuna liga pokračuje tento víkend tretím kolom nového ročníka a v Trenčíne po ňom musia biť na poplach. Tím, ktorý dva roky po sebe získal slovenské double má na svojom konte už dve prehry.

[sociallocker]Tá prvá trenčianska prehra prišla v 1. kole v Michalovciach. V sobotu dostali výprask v ďalšom tíme, ktorý patrí medzi favoritov na zostup. Zlaté Moravce po dvoch prehrách o gól rozbili Trenčín, ktorý hral od 20. minút bez hráča 3:0! Tréner domácich Peter Gergely si tak pripísal prvé súťažné víťazstvo na lavičke Zlatých Moraviec.

Naopak Žilinčanom to strieľa. Prešovu dali štyri góly, nedostali ani jeden a tak majú po troch kolách už sedem bodov a deväť strelených gólov. Štyri z nich strelil nigérijský legionár Otubanjo, ktorý sa tak presadil gólovo zatiaľ v každom zápase.

A rovnako ako Zlaté Moravce, aj Senica si pripísala prvé tohtosezónne víťazstvo, keď zdolala Michalovce vďaka dvom gólom v rozmedzí dvoch minút 2:0.