Úvod do šampionátu sme si predstavovali inak. Prehru sme si nepripúšťali, tá je však skutočnosťou! Jeden gól nám nestačil ani na bod, čo je v kľúčovom vstupnom zápase proti relatívnemu outsiderovi z Walesu mierna pohroma.

Úvod zápasu patril Slovensku, Marek Hamšík už vo 4. minúte prekonal brankára, proti bol Ben Davies. Šok pre nás prišiel v 10. minúte, keď Bale premenil priamy kop na úvodný gól zápasu. Do konca polčasu sme sa nespamätali a tak po 45 minútach bolo 0:1.
40000V druhom polčase sme začali aktívnejšie, ovocím bol gól Ondreja Dudu len minútu po príchode na ihrisko. Následne sme pokračovali v aktívnej hre, druhý gól sme nestrelili. No ešte oveľa horšie bolo, keď striedajúci Robson Kanu pretlačil loptu cez obrancu až do brány. V zápätí mohlo prísť vyrovnanie, Nemec trafil však len žrď. A tak sme na úvod prehrali 1:2, čo je veľká trhlina v postupovom sne.

SLOVENSKO – WALES 1:2 (0:1)

Góly: 61. Ondrej Duda – 10. Gareth Bale, 81. Hal Robson-Kanu.

Strely na bránu: 13:10
Strely celkovo: 2:8
Držanie lopty: 56% : 44%

Zostavy:
SLOVENSKO – Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Švento – Kucka, Hrošovský (60. Duda) – Mak, Hamšík, Weiss (83. Stoch) – Ďuriš (60. Nemec)
WALES – Ward – Chester, Williams, Davies – Gunter, Allen, Edwards (69. Ledley), Taylor – Bale, Ramsey (88. Richards) – Williams (71. Robson-Kanu)

Foto: 101greatestgoals.com, Facebook