Meno Márie Troškovej sa do pozornosti verejnosti dostalo po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. V poslednom článku zverejnil informácie, ktoré odhalili kontakty vtedajšej štátnej radkyne s talianskym mafiánom Antonínom Vadalom.

Mária Trošková sa po raketovej kariére po boku expremiéra Roberta Fica musela napokon z Úradu vlády porúčať. Masové demonštrácie Slovákov po odhalení kontaktov s talianskou mafiou a vražde slovenského novinára viedli k tomu, že Mária z postu odišla spolu s Ficom či Kaliňákom.

Ako však poznamenal PLUS 7 DNÍ, niekdajšia asistentka získala krátko pred odchodom z funkcie do vlastníctva luxusný mezonetový byt s rozlohou 143 m². V rámci nehnuteľnosti si môže Trošková užívať taktiež rozľahlú terasu s vírivkou. O to, akým spôsobom prišla k nie práve najlacnejšiemu bytu v Petržalke, sa pritom až donedávna zaujímali súdy.

V katastri sa pri Troškovej byte nachádzala poznámka o tom, že vlastníčka nemôže so svojím bytom nijako nakladať. Tomu je však podľa najnovších informácií koniec, pričom súd mal konanie voči exradkyni v plnom rozsahu zastaviť. “Uznesenie nadobudlo právoplatnosť 13. decembra 2022 a vykonateľnosť 16. decembra 2022,“ uviedol hovorca súdu Pavol Adamčiak. Podľa odhadov mal byt Troškovú stáť viac ako 255-tisíc eur, no majiteľ developerskej firmy Martin Kokavec objasnil, že zaplatila len 110-tisíc eur, keďže nehnuteľnosť bola kupovaná úplne bez ničoho, dokonca bez omietok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: PLUS 7 DNÍ  | Foto: YT/Denník N, FB/Robert Fico