Je tomu práve päť mesiacov, čo srdcervúca pieseň Karla Gotta a jeho 13-ročnej dcérky Charlotty uzrela svetlo sveta. Pri vypočutí skladby sa nejednému fanúšikovi leskli slzy v očiach. Málokto však poznal pozadie, ktoré sa skrýva za príbehom dojemného singla “Srdce nehasnou“.

Spevák Richard Krajčo, líder českej kapely Kryštof, prijal pred pár mesiacmi telefonát, v ktorom bol oslovený samotným Karlom Gottom. Skladba ,,na zákazku“ sa mala týkať vzťahu dcéry a otca, ktorý čoskoro odíde na večný odpočinok. ,,Ivanka a Karel boli dosť úprimní a vlastne mi povedali, že pokiaľ sa to rozhodnem napísať, tak to musím urobiť veľmi rýchlo, aby to stihli so Charlottkou naspievať,“ povedal v rozhovore pre český Top Star.

Správa o podlomenom zdraví maestra speváka natoľko zasiahla, že skladbu ,,Srdce nehasnou“ napísal počas jednej noci. Z reakcie rodiny mal obavy, no boli zbytočné. Odozvy boli viac než pozitívne, aj keď pre 13-ročné dievča bolo nesmierne náročné spievať o odchode jej milovaného otca.

42-násobný zlatý slávik však chcel vytvoriť spomienku, ktorá by sa stala rodinným klenotom, pričom dnes má videoklip viac ako 20 miliónov vzhliadnutí. ,,Mal som pocit, že sú šťastní, a to ma na tom tešilo zo všetkého najviac,“ dodal Krajčo.

Umelci si však sadli aj po ľudskej stránke, keďže boli obaja vyštudovaní elektrikári. Spoločne sa ale zhodli na tom, že spev im ide omnoho lepšie. Richarda tak hlboko zasiahla správa o úmrtí ,,božského Káju“, aj keď ako jeden z mála ľudí vedel, že smutný koniec príde už čoskoro.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/TOP STAR  |  Foto: YouTube/SUPRAPHON, Instagram/supraphonmusicpoint Video: YouTube/SUPRAPHON