V stredu (30. decembra) otriaslo celou spoločnosťou úmrtie Milana Lučanského († 51), ktorý sa len deň predtým obesil, pričom bol okamžite prevezený na ARO. Aj keď sa k nešťastiu vyjadrilo už množstvo verejných činiteľov, tentokrát sa o bývalom policajnom prezidentovi rozhovoril jeho blízky priateľ.

Za samovraždou Milana Lučanského stojí stále množstvo otázok, na ktoré sa už verejnosť zrejme odpovedí nikdy nedočká. O tom, aký bol bývalý policajný prezident, však prehovoril jeho spolupracovník a blízky priateľ, ktorý dnes pôsobí ako správca policajného profilu na sociálnej sieti.

Práve na Facebooku zverejnil rozsiahly status o zosnulom, pričom si ho pre jeho dôveru a vytvorení výborných pracovných podmienok nesmierne vážil. „Milana Lučanského si budem navždy pamätať ako priameho, spravodlivého, skromného a rozumného nadriadeného, ktorého prísnosť vyvažovala láska k svojim najbližším a rad mnohých dobrých a charitatívnych skutkov, ktorými sa nikdy nechcel chváliť,“ uviedol David Púchovský. Následne vyzdvihol aj jeho prácu v časoch, kedy bolo povolanie policajta na Slovensku mimoriadne nebezpečné.

„V časoch, keď bolo povolanie policajta najviac rizikové, sa Milan zlu postavil čelom, aj za cenu každodenného zohýbania pod svoje auto s otázkou, či práve dnes mu tam gangstri nedali výbušný systém. Vďaka jeho odvahe a odvahe jeho vtedajších kolegov zachránili životy desiatok a možno stoviek dalších mafiánskych obetí,“ šokuje bývalý novinár.

Podľa jeho slov sa práve Lučanský zaslúžil o pozitívnu zmenu imidžu Policajného zboru a nebol len výborným nadriadeným, ale aj priateľom. „Bol to on, kto rozviazal NAKA ruky. Bol to on, za ktorého pôsobenia sa začali rozpracovávať najväčší korupčníci, z ktorých niektorí boli zadržaní až po jeho odchode. Bol to on, za ktorého pôsobenia na najvyššom poste v polícii boli zadržaní Marián Kočner a ďalšie osoby zapletené do vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej,“ pokračuje vo svojej rozlúčke, ktorú zakončil vyjadrením sústrasti jeho manželke, deťom a mame.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/D.P.