Sú tomu už tri roky, čo celé Slovensko šokoval prípad invalida Eugena Takáča (†65), ktorý prišiel v roku 2014 o obe nohy. V dôsledku chorých ciev musel zdrvený muž podstúpiť sedem náročných operácii, po ktorých ostal pripútaný na invalidný vozík.

Eugen Takáč zo Senca sa stal doslova rukojemníkom vo vlastnom byte potom, čo mu boli v dôsledku závažného ochorenia amputované obe nohy. Nakoľko býval v paneláku na prvom poschodí bez výťahu, štát požiadal o finančnú výpomoc na výstavbu shodiskovej plošiny. Byt osudom stíhaného muža totiž delil od vchodových dvier len 15 schodov a pobyt na čerstvom vzduchu mu mimoriadne prospieval.

Aj keď mu úrady napokon schválili sumu vo výške 11-tisíc eur, posledné slovo mienili mať v tomto prípade bezcharakterní susedia. Tí mu na základe primitívnych námietok odmietli poskytnúť možnosť na výstavbu a pán Eugen tak nemal s invalidným vozíkom žiadnu šancu na opustenie bytu.

Na základe mimoriadneho ohlasu zo strany verejnosti prevzal celý prípad zdarma advokát Martin Manina, vďaka ktorému mal byť Eugenovi pristavaný výťah z vonkajšej strany bytovky. Žiaľ, podľa dostupných informácii mal ťažko skúšaný muž skonať minulý týždeň na mozgovú príhodu. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Markiza