Lekár Peter Sabaka bojoval v nemocniciach počas prvej aj druhej vlny, pričom sa stará o pacientov s ochorením COVID-19. Aj napriek tomu, že tretia vlna ešte výrazne nezasiahla, odborník varuje, že to najhoršie ešte len príde.

Peter Sabaka pracuje na Klinike infektológie na bratislavských Kramároch, pričom neustále vyzýva Slovákov k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Práve on totiž bojuje na covid oddelení, ktoré sa po viac ako mesiaci opäť otvára a zdravotníci sa znova obliekajú do ochranných oblekov.

Infektológ neskrýva sklamanie, keďže je presvedčený, že toto je iba začiatok. ,,Ešte pred dvoma týždňami, ako som sa v noci počas služby zahľadel na prázdne lôžka na izolačných boxoch na JIS a spomenul som si, čo sa tam cez zimu odohrávalo, a bude odohrávať znova, prepadol ma veľmi skľučujúci pocit a nutkanie od všetkého utiecť,“ napísal so smútkom slovenský lekár.

Sabaka taktiež zverejnil bilanciu covidového oddelenia, kde sa stará o infikovaných ľudí. ,,Päť pacientov, štyria neočkovaní, jeden očkovaný. Jeden z nich pôjde dnes po troch dňoch hospitalizácie domov. Hádajte ktorý,“ poznamenal, pričom aj týmto spôsobom upozornil na dôležitosť vakcinácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Peter Sabaka  |  Foto: FB/Peter Sabaka, Pixabay