V aktuálnom ťažkom období, kedy sa nielen seniori musia pasovať s neľahkou situáciou ohľadom koronavírusu, sa medzi Slovákmi stále nájdu takí, ktorí ostávajú aj v čase krízy ľudskými. Aj keď by sa mohlo zdať, že väčšina občanov sa aktuálne ponorila v dôsledku pandemických opatrení do absolútneho negativizmu, opak je pravdou.

Svedčia o tom aj slová istej Slovenky, ktorá sa so svojim jedinečným príbehom podelila na sociálnej sieti Facebook. V skupine Priznania žien vyrozprávala krátku skúsenosť z predmetného dňa, kedy navšítila obchod a pri pokladni pred ňou v rade stála staručká babka. Ako uviedla, žena vyzerala ako z rozprávky, pričom si kupovala približne štyri rohlíky, malý strapček hrozna, jednu buchtu a platila 1,60 € drobnými mincami.

Peňaženku mala takú starú rozpadnutú, z diaľky som v nej nič nevidela. Kabelku tiež. Nerada sa na to pozerám, že človek, ktorý platil celý život dane a poplatky, nemôže dôstojne žiť aspoň na dôchodku. Aj keď viem, že také ako ona sa nesťažujú,“ napísala Slovenka. I keď nevedela ako, okamžite jej napadlo, že pôjde za babičkou a prihovorí sa jej napriek tomu, že mala na parkovisku auto a pani odchádzala mimo jej trasy.

Snažila som sa rýchlo rozmyslieť, ako ju zastavím a čo spravím, čo ak nebude chcieť odo mna nič? Bude sa cítiť trápne. Babička zabočila do ďalšej uličky, nemohla som čakať a prvé, čo mi v rýchlosti napadlo, bolo: ‚Tetaaa, niečo vám spadlo… Desať eur.‘ Otočila sa a povedla: ‚Preboha, čože?‘ Do ruky som jej vtisla desať eur a povedala majte sa pekne. A išla som preč. Či nato prišla alebo nie je jedno… Určite sa u nej nestratia,“ prezradila svoj krátky, no o to intenzívnejší príbeh Slovenka s dobrým srdcom.

Ako dodala, sama má dve malé deti a muža, pričom si v žiadnom prípade nevyskakujú, no ak pomôžu starej pani, bude celá jej rodina spokojná. „Nie, nechcem sa pochváliť.. Len keby každý jeden z vás, čo tu píšete a hejtujete, akí ste borci a ako vám je dobre, sa rozhliadol a spravil aspoň jeden dobrý skutok raz za čas, svet okolo by bol krajší… Veď ak chceš zmeniť svet, začni od seba,“ ukončila svoj príbeh žena, ktorú na sociálnej sieti následne podporili tisíce ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Priznania žien