V opozičnej strane Smer-SD to vrie. Potom, čo podpredseda Peter Pellegrini oznámil po 20. rokoch pôsobenia svoj definitívny odchod, sa k nemu pripojili aj ďalší desiati spolustraníci. Tento krok neostal bez odozvy Roberta Fica, ktorého však verejne skritizovala poslankyňa Monika Beňová.

Strana Smer-SD momentálne zažíva snáď najvýraznejšiu krízu, ktorá vyústila až do odchodu Petra Pellegriniho a ďalších desiatich členov subjektu. Viaceré konflitky medzi predsedom a podpredsedom už dlhšie obdobie napovedali, že onedlho dôjde k obdobnému scenáru, čo napokon Pellegrini potvrdil 10. júna na tlačovej konferencii. Tento krok nenechal chladným predovšetkým Roberta Fica, ktorý si na sociálnej sieti Facebook neodpustil štipľavý status.

Aj keď zrejme s odchodom najvplyvnejšieho politika v strane podvedome rátal, šokovalo ho, keď z jeho radov odstúpili i ďalší vysokopostavení členovia Smeru. Okrem iných totiž subjektu zamávali aj Denisa Saková, Richard Raši či Erik Tomáš. Tu už Fico neváhal a bývalým kolegom adresoval nielen výčitky, ale aj verejnú výzvu. Táto skutočnosť rozzúrila poslankyňu Moniku Beňovú, ktorá nenechala na predsedovi nitku suchú. Verejne skritizovala nielen Ficov status, ale aj jeho pasívny, ba priam ignorantský prístup k voličom, ale aj ostatným straníkom.

„Priam neuveriteľne posobila “stať” o Kaliňakových deťoch a “biznis krídle” zosobnených v D. Sakovej a E. Tomášovi. Jedným dychom si tak kopol do Kaliňáka, Sakovej aj Tomáša. Dokazuje to len fakt, v akej hlbokej paranoi sa R. Fico nachádza. Všade vidí len zradcov a nepriateľov a sedí sám, schovaný kdesi, namiesto toho, aby sa postavil k situácii čelom a ponúkol riešenie. Naši voliči od nás čakajú opozičnú politiku! Naši členovia víziu, čo ďalej!“ nešetrila ho Beňová, pričom mu taktiež poslala nepriamu výzvu.

„Je politicky a aj ľudsky neskceptovateľné, že predseda necíti elementárnu zodpovednosť za túto situáciu a nedokáže sa solídne postaviť pred nás, a pred našich voličov aby povedal aspoň pár súvislých viet. Nemože očakávať, že ho budeme donekonečna ľutovať za stav, do ktorého sám seba vmanévroval,“ dodala. Aby toho nebolo málo, voči Ficovi sa ohradila aj v komentároch od fanúšikov, kde ho nepodporila, ba naopak.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/M.B., R.F.