Michal Truban si pred časom zarobil na poriadny problém, keď sa objavilo jeho staršie video z prednášky, kde použil ako súčasť motivačnej reči aj príklad s drogami. Politikove slová vyvolali mnoho otáznikov a na zábery si posvietila aj polícia, ktorá vyriekla na konci vyšetrovania verdikt.

Predseda Progresívneho Slovenska si pred časom vyrobil nemalý problém, keď sa internetom začalo šíriť jeho staršie video z prednášky študentom. Na konferencií Manager Expo v roku 2012 totiž počas motivačnej reči použil príklad s drogami, ktorý však nevyznel príliš šťastne.

Podnetom podozrenia zo šírenia toxikománie sa následne začala zaoberať aj nitrianska polícia, ktorá si Michala Trubana predvolala na výsluch. Ako ale vyplýva z najnovších zistení Nového Času, vyšetrovanie bolo ukončené: „Vo Vami označenej trestnej veci došlo zo strany vyšetrovateľa Krajského riaditeľstva PZ v Nitre k vydaniu uznesenia o odmietnutí veci podľa § 197 ods. 1 písm. d) Trestného poriadku zo dňa 18.10.2019,“ uviedol hovorca Michal Senický.

Je tak zrejmé, že vyšetrovanie šírenia toxikománie nepreukázalo, čo potvrdila aj hovorkyňa PS/Spolu Silvia Hudáčková: „Podanie trestného oznámenia na Michala Trubana bolo politicky motivované a založené na frázach vytrhnutých z kontextu. Slovo drogy používal ako metaforu. Každému na prednáškach bolo jasné, že drogy nepropaguje. Teraz to potvrdila aj polícia.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Michal Truban, Polícia Slovenskej republiky