Chorvátsko patrí medzi obľúbenú destináciu Slovákov, pričom každoročne viac ako tretina našincov oddychuje práve v tejto destinácii. Pri Jadranskom mori, samozrejme, stretnete Čechov, Maďarov, či dokonca aj Nemcov. Turistická sezóna je však spojená s veľkým problémom, ktorý odrádza zásadné množstvo turistov.

Jedným z najobľúbenejších chorvátskych ostrovov je rozhodne Hvar, konkrétne mesto Jelsa. V tejto oblasti sa pred pár mesiacmi začali rozsiahle stavebné práce, ktoré znepríjemnili život hlavne domácim. Súkromní investori mali všetky práce ukončiť do konca mája, no nestalo sa tak, a turistom sa po príchode na miesto dovolenky naskytol hrozivý pohľad.

Veľký hluk, prach a nechutný zápach sa stali súčasťou každodenného života. Dokonca tu majú robotníci vypúšťať kanalizáciu popri reštauráciách, v ktorých sa stravujú turisti, v dôsledku čoho sa vzduchom šíri neznesiteľný zápach. Mnohí dovolenkári tak masovo rušia svoje rezervácie po zistení aktuálneho stavu, prípadne po príchode zostanú v šoku, vzdajú sa objednaných apartmánov a snažia sa nájsť si ubytovanie aspoň o niekoľko kilometrov ďalej.

Niet sa čo diviť, že majitelia reštaurácií a apartmánov sú značne nahnevaní, keďže prichádzajú o zisk. Stavebné práce však strpčujú život hlavne domácim. ,,Tí, ktorí majú zdravotné problémy, sa nedokážu poriadne ani dostať do nemocnice. Dovolenkári nás obchádzajú oblúkom,“ uviedol Stjepan Miro Olujič pre chorvátsky spravodajský portál Slobodnadalmacija.

Aktuálne zábery z Jelse si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: slobodnadalmacija.hr  |  Foto: Unsplash