Po narodení kráľovského synčeka Archieho sa k Meghan a Harrymu začali hrnúť veľké gratulácie zo všetkých strán. Medzi známymi a priateľmi sa ale našiel aj reportér známej televíznej stanice, ktorý si z drobca urobil nechutný žart.

Od narodenia Archieho je Meghan a Harry pod ešte väčším drobnohľadom médii a na ich adresu prichádzajú nespočetné ovácie a gratulácie zo všetkých svetových strán. Medzi fanúšikmi sa však našiel aj jeden reportér známej televíznej stanice BBC, ktorý si z malého drobca urobil nechutný žart.

Danny Baker (61), ktorý mal až donedávna na starosti pravidelnú týždennú reláciu, zverejnil na svojom Twitteri krutý obrázok. Na zábere sa žena a muž držia za ruku s malou opicou a k žartíku je pripojený aj text “Kráľovské dieťa opúšťa nemocnicu”.

Tento počin bol však verejnosťou okamžite odsúdený ako rasistický aj s ohľadom na afroamerický pôvod Meghaninej mamy. Baker dostal okrem pohoršenia ľudí aj oveľa prísnejší trest a v relácii pre BBC okamžite skončil: “Zverejnil som hlúpu fotku ako žart. Bola to opica s klobúkom alebo také niečo. Ospravedlnil som sa a fotku som stiahol. Hneď, ako som si uvedomil, že je to urážlivé, stiahol som to. Samozrejme, nie som rasista. Zverejňoval som hlúpe obrázky po celý čas. Bola to chyba,” uzatvára tému pre DailyMail reportér. Stanica jeho post považuje za zlyhanie úsudku a ohradila sa so slovami, že počin bol proti jej hodnotám.

Synčeka Meghan a Harryho prirovnal k opici

Zdroj: dailymail.co.uk │ Foto: YouTube/TheTalko, Twitter, Instagram/theroyalfamily