Zuzana Čaputová intenzívne sleduje aktuálnu epidemiologickú situáciu v krajine, pričom jej obavy narastajú. Nedávno dokonca navštívila covidové oddelenie v ružinovskej nemocnici v Bratislave, čo ňou výrazne otriaslo. Svoju frustráciu voči koalícií sa konečne rozhodla dostať von!

Prezidentka pred pár hodinami zverejnila na sociálnej sieti video, kde oznámila, že sa stretla s premiérom Eduardom Hegerom v prezidentskom paláci. Priamo od neho žiadala, aby prevzal zodpovednosť a riešil problémy, ktoré zapríčinili nízku zaočkovanosť a chaos pri prijímaní reforiem.

Aj ona si uvedomuje, že koaliční partneri sa neustále hašteria a posielajú si cez médiá štipľavé odkazy, ktoré rozhodne nepomáhajú pri boji s pandémiou koronavírusu. „Všetci sme svedkami, že koalícia nevie prijať prakticky ani jedno opatrenie bez toho, aby sa nestalo predmetom vnútrokoaličného sporu alebo hrozby rozpadu koalície. Vláde sa nedarí nachádzať dohodu na opatreniach v čase a v miere, ako žiadajú odborníci. Koaliční partneri si hádžu pod nohy polená a potkýna sa na nich celá krajina. Je ilúziou myslieť si, že ľudia môžu dôverovať prijímaným rozhodnutiam, keď ich spochybňujú samotní členovia vlády,” povedala v spomínanom videu.

Najvyššia ústavná činiteľka zároveň upozornila, že sme posledné dva týždne najhorší vo svete v oblasti počtu infikovaných na počet obyvateľov. Taktiež ju veľmi hnevá, že nie je schválený štátny rozpočet a zvyšovanie platov zdravotníkov je v nedohľadne. ,,Sme v kríze a o to silnejšie líderstvo potrebujeme. Keď ide o osud Slovenska a životy jeho obyvateľov, nič iné nemôže mať prednosť,“ dodala Čaputová.

Celé vyjadrenie Zuzany Čaputovej

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová  |  Foto: FB/Za ľudí, Zuzana Čaputová