Tvrdá kritika na adresu Mareka Krajčího: Spoplatnené potraty sú…!

Dátum:

Je to iba pár hodín, čo sa na verejnosť dostala šokujúca informácia o schválení novej vyhlášky ministerstva zdravotníctva. Počas zúriacej pandémie koronavírusu sa tak Marekovi Krajčímu podarilo potichu pozmeniť zákon, na ktorý môže doplatiť obrovské množstvo žien.

Rezort zdravotníctva prijal novú vyhlášku, podľa ktorej si ženy nad 40 rokov budú musieť platiť umelé prerušenie tehotenstva, keďže zákrok nebude hradený zdravotnou poisťovňou. Táto informácia nepríjemne šokovala Janu Bittó Cigánikovú, ktorá je predsedníčkou Výboru NR SR pre zdravotníctvo. ,,Pán minister by sa konečne mal prestať venovať vnucovaniu svojho náboženského presvedčenia celému Slovensku a začať sa venovať riešeniu problémov s Covidom. Medzičasom je totiž v tejto otázke najneúspešnejším ministrom na svete,“ nahnevane napísala na sociálnej sieti.

Ku kritike Mareka Krajčího sa pridal aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, ktorý taktiež upozornil na kolabujúce nemocnice a nutnosť očkovania. Vo svojom vyjadrení však upriamil pozornosť aj na dopady tohto rozhodnutia. ,,Výsledok bude aj to, že sociálne slabšie ženy si ju nebudú môcť dovoliť, keďže jej cena je v stovkách eur a podobne ako v Poľsku budú vyhľadávať lacné a nebezpečné spôsoby. Prvou a poslednou úlohou Ministerstva zdravotníctva by mala byť predsa ochrana zdravia. Štát by mal týmto ženám pomôcť, nie im ťažkú situáciu ešte zhoršovať,“ zareagoval na sociálnej sieti.

S novou vyhláškou nesúhlasí ani europoslankyňa Monika Beňová, ktorá ju označila za pokútnu. ,,Považujem to za úplne absurdné, pretože ženy v tomto veku a so životnými skúsenosťami sa v tejto otázke rozhodujú veľmi zodpovedne. Keby radšej ministerstvo zdravotníctva upravilo vyhlášku tak, že všetky genetické testy budú preplácať zdravotné poisťovne, tak by to bolo určite lepšie riešenie,“ uviedla politička pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, FB/Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo, Juraj Droba  |  Foto: FB/Juraj Droba, Monika Beňová, Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo, Marek Krajčí, YT/Pravda, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...