V uplynulom roku sa množstvo Slovákov dožadovalo výraznej zmeny na politickej pôde, pričom Igor Matovič so stranou OĽaNO s prehľadom vyhrali voľby. Sľuby, ktoré dávali občanom, však výrazne skomplikovala pandémia koronavírusu a množstvo bodov programu odsunula na druhú koľaj.

Nepredvídateľná situácia, s ktorou momentálne bojuje celé Slovensko, tak podlomila kolená súčasnému premiérovi. Ten sa v najnovšom prieskume, ktorý pre TV Markíza vypracovala agentúra FOCUS, prepadol so stranou OĽaNO o dramatických 14 %! Kým ešte vo februári dosiahli 25 % hlasov voličov, dnes sa prepadli na 10,1 % s tým, že by sa do parlamentu dostali z tretej priečky.

Zo vzorky 1 005 respondentov v období od 12. do 19. januára si získala najväčšie sympatie strana HLAS-SD, konkrétne 24,3 %. Za ňou sa na druhom stupni umiestnila Sulíkova SaS s 13,3 %. V tesnom závese dýcha na chrbát Matovičovi strana ĽSNS (9,7%) a Smer-SD (9,1 %). Ostáva tak otázkou, s kým by Peter Pellegrini v prípade predmetného výsledku zostavil vládu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: Facebook/ Na telo s Michalom Kovačičom, Peter Pellegrini, Igor Matovič, TV Markíza