Pre tisícky slovenských divákov máme zlé správy, ktoré ich rozhodne nepotešia. Z ponuky programov im totiž už čoskoro zmizne hneď 10 televíznych kanálov, ktoré sa dlhé roky tešia vysokej sledovanosti. Konkurenčný boj bol však natoľko tvrdý, že stanice budú oficiálne zablokované.

Televízia Markíza a JOJ patria k najsilnejším slovenským komerčných televíziám. Spoločne od operátorov požadovali, aby domácim divákom neponúkali český obsah, keď vysielajú premiérové filmy či seriály. Jeden z operátorov napokon pristúpil na požiadavky spomínaných televíznych staníc, no nepôjde iba o konkrétne časy vysielania.

Zákazníci Orange TV sa budú musieť zmieriť s celkovým zablokovaním vybraných českých kanálov. „Zákazníci budú priamo na obrazovke informovaní, že tento program vzhľadom na licenčné podmienky nie je možné sledovať,“ potvrdila pre Žive.sk hovorkyňa Orange-u Alexandra Piskunová.

Z ponuky bude vyradených hneď desať českých staníc, konkrétne ide o Prima Cool, Prima Zoom, Prima Max, Prima Krimi, Prima Love, Prima Star, ČT Šport, ČT Art a ČT. Stopku napokon dostala aj spravodajská stanica CNN Prima News, i keď na slovenskom trhu oficiálne môže vysielať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: zive.aktuality.sk | Foto: FB/Orange, Unsplash