Nie je žiadnym tajomstvom, že letecké spoločnosti bojujú s nedostatkom zamestnancov a stále pretrvávajúcimi problémami spojenými s pandémiou koronavírusu. Doplatia na to cestujúci, ktorí budú musieť výrazne zmeniť svoje dovolenkové plány. Stovky letov totiž dostanú stopku!

Palubní sprievodcovia a piloti sa dlhodobo sťažujú na nadmerné pracovné zaťaženie, v dôsledku čoho zorganizovali štrajk od 23. do 25. júna. Zamestnanci sa dokonca stretli s generálnym riaditeľom spoločnosti Petrom Gerberom, s ktorým diskutovali hlavne o letnej sezóne, a taktiež pohrozili ďalšími protestami.

Letecká spoločnosť Brussels Airlines napokon oznámila, že počas školských prázdnin zruší 675 letov. ,,Dúfame, že definitívne vylúčime akékoľvek ďalšie štrajky a poskytneme skutočnú záruku našim cestujúcim,” uvádza sa v oficiálnom stanovisku spoločnosti.

Odhadované straty majú predstavovať okolo desať miliónov eur a cestujúci majú byť o konkrétnych zrušených letoch informovaní, pričom im bude ponúknutá adekvátna alternatíva. Vedenie leteckej spoločnosti a odbory si ďalšie rokovanie naplánovali na 23. augusta.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: reuters.com  |  Foto: FB/Brussels Airlines, Unsplash.com