Robert Fico sa po zmene vlády zrejme bude musieť zmieriť s celkom iným životom, než aký viedol doposiaľ. Nový minister vnútra Roman Mikulec totiž spravil rázny koniec s jeho požiadavkou.

Robert Fico sa po prehre v parlamentných voľbách bude musieť vyrovnať s viacerými výraznými zmenami vo svojom živote a okrem iného sa tiež odsťahoval z vyrabovaného bytu v Bonapartre. Po tom, ako nastúpil na miesto nového ministra vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), došlo k viacerým rozhodnutiam, ktoré sa zrejme expremiérovi neprijímali najľahšie.

Len nedávno žiadal od novej vlády, aby mohli predsedovia strán (vrátane jeho samého) používať garáž z bočnej strany Národnej rady, kadiaľ majú vstup povolený len predseda a podpredsedovia parlamentu. Tejto žiadosti nebolo vyhovené, a tak sa musí Fico dopravovať do budovy hlavným vchodom ako ostatní politici. Pred pár hodinami priniesol DenníkN aj informáciu, že Fico už oddnes nemá štátom platenú ochranku, ktorá ho doprevádzala aj dva roky po odstúpení z premiérskeho kresla.

O jeho dvojročnej ochranke nad rámec bežných opatrení pritom rozhodovala exministerka Saková, ktorá hovorila o dôvodných obavách o jeho bezpečnosť. Samotný Fico vtedy vyhlásil, že na jeho ochranku existuje „milión dôvodov“. To, že Ficova ochranka dnešným dňom končí, potvrdil na sociálnej sieti či tlačovej konferencii aj premiér Igor Matovič:

Ochrana Roberta Fica nás všetkých stála asi 300-tisíc eur. Bol jediným poslancom s ochrankou. Nemal na ňu nárok, no bývala ministerka vnútra D. Saková mu ju dopriala. Nový minister Roman Mikulec mu ochranku zrušil. Robert Fico dnešnou polnocou stratil nárok na bezdôvodne pridelovanú ochranku. Zbytočné mrhanie státisícov a bezbrehý papalášizmus sa skončili. Vitajte teda, pan Fico, medzi obyčajnými ľuďmi. Ďakujem, Roman Mikulec,“ uviedol. Financie na ochranku tak môže aktuálne Fico mínať zo svojho vrecka, no túto službu mu môže financovať aj strana Smer.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YouTube/SME, Televízia TA3, Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti