10. júna oznámil Peter Pellegrini oficiálny odchod zo strany Smer-SD a odvtedy rozhodne nezaháľa. Sám priznal, že má naďalej politické ambície, ktoré si plánuje splniť založením vlastnej strany a rozhodne nebude sám!

Je to pár dní, čo sa na politickej pôde začal rozoberať masívny odchod poslancov zo strany Smer-SD. Tieto klebety potvrdil aj Peter Pellegrini, ktorému sa majú ozývať verejní funkcionári s otázkou, aký je postup pri odchode zo subjektu.

Bývalý predseda smerákov pred pár hodinami zorganizoval tlačovú konferenciu, kde predstavil poslancov, ktorí ho budú nasledovať. Zo Smeru-SD tak odchádza aj Denisa Saková, Richard Raši, Erik Tomáš, Ľubica Laššáková, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Peter Žiga, Ján Ferenčák, Ján Blcháč a Róbert Puci.

Nie je vylúčené, že sa k novej platforme pridajú aj ďalší nespokojní politici, ktorí budú chcieť opäť získať stratenú dôveru voličov. Erik Tomáš sa na tlačovke vyjadril, že prijal ponuku od Pellegriniho spolupodieľať sa na vytvorení nového politického subjektu, keďže dúfa, že sa opäť zdvihne pomyselná vlajka sociálnej demokracie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Celé vyjadrenie Petra Pellegriniho

https://streamable.com/b23obx

Zdroj: FB/Peter Pellegrini  |  Foto: FB/Peter Pellegrini, Robert Fico  |  Video: Streamable.com