Je viac ako zrejmé, že konflikty nevznikajú iba medzi koaličnými stranami, ale aj medzi straníkmi. Jeden z členov strany OĽaNO sa napokon rozhodol, že má toho dosť. Pre Igora Matoviča je to ďalšia rana, jedna z mnohých.

Exminister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský sa po takmer desiatich rokoch rozhodol odísť z klubu OĽaNO. Podľa jeho slov mal niekoľko dôvodov, ktoré ho presvedčili, že už nechce byť súčasťou koaličnej strany. Predovšetkým mal stratiť nádej, že sa hnutie postaví voči korupcií čestne na všetých frontoch.

Poslancovi sa taktiež nepáčilo, že premiér Eduard Heger do konca roka 2021 neodvolal generálneho riaditeľa Lesov SR Tibora Köszeghyho. Mičovskému sa nepozdávalo ani správanie sa Igora Matoviča, ktorý mal náhle zmeniť prístup. Najväčším problémom má byť zlá personálna politika nominantov OĽaNO.

67-ročný politik bol šéfom rezortu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka od 21. marca 2020 do júna 2021. Na verejnosť sa však dostali podozrenia z korupcie u jeho nominantky v Slovenskom pozemkovom fonde, v dôsledku čoho podal demisiu. Jeho pozíciu následne získal Samuel Vlčan.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: e.dennikn.sk  |  Foto: FB/Ján Mičovský, Twitter