Slovenská pošta v apríli 2021 pristúpila k radikálnemu kroku, keď zrušila desiatky pobočiek po celej krajine. Zdá sa, že čoskoro dôjde k rovnakému scenáru, v dôsledku čoho sa skomplikuje život ľuďom ešte viac, keďže budú musieť navštevovať hlavné centrály či pobočky, ktoré sú vzdialenejšie.

Obyvatelia Považskej Bystrice, žijúci na sídlisku Lány, sa museli v lete 2022 zmieriť so zrušením pobočky Slovenskej pošty. Už od 1. februára 2023 však ukončuje prevádzku aj pobočka na najväčšom sídlisku Rozkvet. Dôvodom má byť slabá vyťaženosť pôšt, kým spomínané sídlisko má viac ako 11-tisíc obyvateľov.

Zmeny čakajú aj bratislavskú časť Petržalka, kde sa od 1. februára zatvorí prevádzka na Pečnianskej ulici, kým od 1. marca aj pobočka na Holíčskej. S poštou sa budú musieť rozlúčiť aj obyvatelia Galanty, konkrétne na ulici Českej. Ľudia tak budú musieť zájsť až do centra mesta. Dôvodom má byť nízka efektivita a návštevnosť.

Stopku dostala i pošta na sídlisku Šípok v Partizánskom, kde žije viac ako 4 500 občanov. Jej prevádzka mala byť vyhodnotená ako neefektívna. V Spišskej Novej Vsi bola zrušená pobočka na sídlisku Západ z dôvodu racionalizácie. Obyvatelia mesta momentálne spisujú petíciu za znovuotvorenie. V Prešove majú dokonca skončiť až štyri prevádzky, no túto informáciu zatiaľ spoločnosť oficiálne nepotvrdila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk, pluska.sk, terajsok.sk, cas.sk, galantasity.sk | Foto: FB/Slovenská pošta, a.s.