Členovia strany OĽaNO dlhé mesiace tvrdia, že koalíciu rozbíja iba strana SaS, ktorá verejne kritizuje konania premiéra i ministrov. Je však viac ako zrejmé, že nespokojnosť sa objavila aj v radoch politického hnutia Igora Matoviča.

Poslanec Košického samosprávneho kraja i mesta Michalovce Milan Kaplan oficiálne opúšťa koaličnú stranu OĽaNO. Politik pôsobí v politickom hnutí od roku 2016, keď pracoval ako asistent poslanca NR SR Miroslava Sopka a členom sa oficiálne stal v roku 2019.

Kaplan upozorňuje na kauzu vymenovania exriaditeľky Daňového úradu v Michalovciach Anny Bilecovej za generálnu tajomníčku služobného úradu ministerstva vnútra. V tom čase sa už objavovali jej prepojenia na obvinenú osobu v prípade podvodu s DPH. Taktiež poukazuje na korupciu na hraniciach aj kuriózne vedenie Slovenského pozemkového fondu.

33-ročný muž vyčíta premiérovi, že po vyhraní parlamentných volieb hovoril hlavne o boji s korupciou, no stále sa objavujú nové prípady ilegálneho správania. Podľa slov politika stratil to najpodstatnejšie, čo ho so stranou spájalo, a teda presvedčenie, že bojuje za správnu vec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Milan Kaplan, Igor Matovic