Veľká Británia je nohách, pričom pôrod Meghan Markle zaujal aj milióny fanúšikov z celého sveta. Vojvodkyňa a vojvoda zo Sussexu sa totiž v pondelok 6. mája stali rodičmi krásneho chlapčeka. Šťastná dvojica sa už dokonca pochválila s ich klbkom šťastia aj na verejnosti.

Bývalá herečka sa pred pár dňami stala čerstvou mamičkou, pričom hrdý otecko sa nachádzal aj pri pôrode. Novinárom sa následne zveril, že išlo o nezabudnuteľný zážitok. Dva dni po narodení kráľovského potomka bolo zverejnené meno chlapčeka, ktorý sa volá Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Mnohých ľudí však zaujímalo, aký titul bude používať nový prírastok kráľovskej rodiny. Je však pravdepodobné, že princ z neho zaručene nebude! Podľa protokolu totiž titul princa alebo princeznej môžu používať iba deti panovníka, ktorý sa v budúcnosti stane kráľom. V tomto prípade je to však princ William.

Situácia by sa mohla zmeniť, keby kráľovná Alžbeta zomrela. Tá sa však aj napriek pokročilému veku teší dobrému zdravotnému stavu. Práve ona však môže zasiahnuť do protokolu, čo podľa dostupných informácií nemá v pláne. Synovi čerstvých rodičov tak nemôžu hovoriť ani len “kráľovská výsosť“.

Zdroj: express.co.uk  |  Foto: YouTube, Instagram/sussexroyal